|
Produktdetails:
|
| Modell Nr.: | JP-1108ST | Automatisierung: | Halbautomatisch |
|---|---|---|---|
| Kontrolle: | Digital | Tankinhalt: | 540 Liter |
| Ultraschallfrequenz: | 40KHz | Material: | Edelstahl SUS304 |
| Wandleranzahl: | 108pcs | Zeitrahmen: | 1-99 Stunden einstellbar |
| Heizungsbereich: | 20 ° C bis 95 ° C einstellbar | Stromversorgung: | AC380V, 3 Phasen/50Hz |
| Heizleistung: | 18000W | Ultraschallleistung: | 5400W |
| Maximale Leistung: | 23400W | Tankgröße: | 1000x900x600mm |
| Einheitsgröße: | 1300x1200x1100mm | ||
| Hervorheben: | 540L industrial ultrasonic cleaner,ultrasonic cleaner for boat parts,large capacity ultrasonic parts cleaner |
||
Jewelry industry, medical industry, electronic factory, molding factory, car workshop, diesel workshop, car industry, scientific laboratory, university, dental clinics, eyeglass shop, hardware tools shop.
| Ultrasonic Frequency | 40KHz |
| Material | Stainless Steel SUS304 |
| Tank Capacity | 540 Liter |
| Transducer | 108pcs |
| Timer | 1-99 Hours adjustable |
| Heater | 20°C to 95°C adjustable |
| Power Supply | AC380V, 3 phase/50Hz |
| Heating Power | 18000W |
| Ultrasonic Power | 5400W |
| Max Power | 23400W |
| Inlet Pipe | Diameter 1.2 inch |
| Drain Value | Diameter 1.2 inch |
| All direction wheel | Diameter 65mm |
| Current Lead | 3m |
| Generator | 2pcs |
| Tank Size (LxWxH) | 1000x900x600mm |
| Unit Size | 1300x1200x1100mm |
| Packing Size | 1370x1270x1225mm Wooden case |
| NW/GW | 210KG/217KG |
| Warranty | 1 year |
Ansprechpartner: Miss. Anna
Telefon: +86 13528763370