|
Produktdetails:
|
| Modell Nr.: | JP-720ST | Automatisierung: | Automatisch |
|---|---|---|---|
| Kontrolle: | SPS | Prinzip: | Ultraschallreinigung |
| Kapazität: | 360L | Eingangsspannung: | AC110-120V, 60Hz, AC220-240V, 50Hz |
| Ultraschallleistung: | 3600 W einstellbar | Heizleistung: | 9000W |
| Frequenz: | 28kHz | Timer: | 0-99h |
| Heizung: | 20-95 Grad Celsius | Material: | SUS304 / SUS316 |
| Tankgröße: | 1000*600*600mm | Einheitsgröße: | 1270*870*985mm |
| N.W. /G.W.: | 216 kg / 287 kg | ||
| Hervorheben: | industrial ultrasonic washing machine 360L,engine DPF filter cleaner machine,parts washing machine with warranty |
||
| Ultrasonic Frequency | 40Khz/28Khz |
| Material | Stainless Steel SUS304 |
| Tank Thickness | 2 mm |
| Tank Capacity | 360 L |
| Timer | 1~99min adjustable |
| Heater | 20°C to 95°C adjustable |
| Machine Voltage | AC 220V/380V, 3 phases |
| Generator Voltage | AC 110V/220V, 1 phase |
| Ultrasonic Power | 3600W |
| Heating Power | 9000 W |
| Features | With casters with brake |
| Drain Valve | 1 inch |
Ansprechpartner: Miss. Anna
Telefon: +86 13528763370