|
Produktdetails:
|
| Modell Nr.: | JP-300ST | Ultraschallleistung: | 1500W |
|---|---|---|---|
| Heizleistung: | 3000W | Tankinhalt: | 99 Liter |
| Tankgröße: | 550X450X400mm | Einheitsgröße: | 730x618x800mm |
| Verpackungsgröße: | 850x708x970mm | Timer: | 1~99 Min |
| Heizung: | 20-95 Grad Celsius | Ultraschallfrequenz: | 28kHz/40kHz |
| Stromversorgung: | AC110~130V/AC 220~240V, 50/60 Hz | Tankmaterial: | SUS304/SUS316 |
| Schalenmaterial: | SUS304/SUS316 | Nettogewicht: | 73 Kilo |
| Bruttogewicht: | 98kg | ||
| Hervorheben: | 100 liter ultrasonic cleaner,industrial ultrasonic cleaning tank,JP-300ST ultrasonic cleaner |
||
| Model | JP-300ST (digital timer & heater, Power adjustable) |
| Capacity | 99 liters |
| Tank Size | 550×450×400mm (L×W×H) |
| Unit Size | 730×618×800mm (L×W×H) |
| Packaging Size | 850×708×970mm (wooden case) |
| Ultrasonic Power | 600~1500W adjustable |
| Heating Power | 3000W |
| Timer | 1~99 minutes adjustable |
| Heater Temperature | 20-95°C adjustable |
| Frequency | 28kHz/40kHz |
| Power Supply | AC110~130V/AC 220~240V, 50/60 Hz |
| Tank Material | SUS304/SUS316 |
| Shell Material | SUS304/SUS316 |
| Standard Accessories | Drainage system, basket, lid |
| Net Weight / Gross Weight | 73kg / 98kg |
| Warranty | 1 year |
| Electronics / Electricals | Watch and Jewelry | Pharmaceuticals |
|---|---|---|
| PCB assemblies, electronic components, opto-electronics, glass substrates, switchgear, armatures | Clock mechanisms, watches, metal straps, watch cases, jewelry, diamonds, precious articles | Solvent degassing for HPLC, tablet dissolution, drug mixing, herbal formulations |
| Healthcare / Scientific Research | Defense & Aerospace | General Industries |
| Lab glassware, surgical instruments, syringes, orthopedic inserts, dental instruments, dentures | Military components, naval equipment, aircraft parts, machinery maintenance | Filter components, machine parts, motor cores, kitchen equipment, cutlery, investment castings |
| Model | JP-120ST | JP-180ST | JP-240ST | JP-300ST | JP-301ST |
|---|---|---|---|---|---|
| Tank Size (mm) | 500×300×250 | 500×350×300 | 550×400×350 | 550×450×400 | 800×300×400 |
| Tank Capacity | 38L | 53L | 77L | 99L | 96L |
| Ultrasonic Power | 600W | 900W | 1200W | 1500W | 1500W |
| Heating Power | 1500W | 3000W | 3000W | 3000W | 3000W |
Ansprechpartner: Miss. Anna
Telefon: +86 13528763370